Obnovování bohoslužeb

Autor: farář31.08.2020 10:37:30

Bat//DC Po delší době opět zdravím a upozorňuji na důležité informace týkající se postupného obnovování bohoslužeb.

1. Nebude to žádná "hurá" akce. Půjde to velmi pomalu a postaví nás to před nové otázky, na které budeme muset najít odpověď. Nejlépe společně přes facebook a elektronickou poštu (maily). Představa vlády je, že se postupně bude zvedat počet možných účastníků mše svaté (od 27.4. max 15, od 11.5. možná max 30, od 25.5. max 50; končit by tato omezení měla 8.6.).

2. První otázka zní: Jak zajistit odpovídající počet účastníků tak, aby to bylo spravedlivé? Myslím, že trošku jsme si to už "nacvičili" během organizování soukromé modlitby v kostele. Máme tedy na co navazovat a to je fajn :-).

3. Druhá otázka: podle jakého klíče se bude kdo nahlašovat? Přemýšlejte, komunikujte a dejte vědět.

4. Třetí otázka: bude při mši svaté sbírka?

Celou zprávu naleznete na webu Čbk.

Pravidla pro uvolňování omezení týkající se bohoslužeb:

• V bohoslužebném prostoru (kostele, sboru apod.) musí lidé dodržovat minimální
    rozestupy dva metry mezi účastníky bohoslužeb (s výjimkou členů v rámci jedné
    rodiny nebo jinak propojených osob), což s sebou přináší omezení počtu účastníků
    bohoslužeb.
  • Účastníci si před vstupem do bohoslužebného prostoru povinně vydesinfikují ruce.
  • Všichni účastníci bohoslužeb mají roušku vyjma okamžiku přijetí Eucharistie
  • Vynechává se pozdravení pokoje a žehnání se svěcenou vodou a obdobné obřady
  • Duchovní si desinfikuje ruce minimálně před začátkem bohoslužby, před podáváním
    Eucharistie a po ní
  • Délku bohoslužby je třeba při zachování liturgických předpisů zbytečně
    neprodlužovat.
  • Bohoslužebný prostor je po bohoslužbě řádně vyvětrán a jsou desinfikovány
    kontaktní plochy (kliky, lavice apod.) Údržbě a čistotě prostoru je věnována
    mimořádná péče.
  • Je omezen přístup věřících do dalších míst v kostele mimo hlavní bohoslužebný
    prostor.
  • Obdobná pravidla platí pro svatby a křty.
  • Až do odvolání je zrušen veškerý další program ve farnostech/sborech, který vyžaduje
    shromažďování lidí.
  • Kostely mimo bohoslužeb zůstávají otevřené jako obvykle pro osobní modlitbu a individuální duchovní péči.
Přeji krásný velikonoční večer! Pf
(Vloženo 17.4. 2020)