Vítá Vás

Farnost Batelov a Dolní Cerekev

Naše farnost se rozkládá na moravském území vnitřních hranic s Čechami. Jejím duchovním středem je farní kostel apoštolů svatých Petra a Pavla v Batelově a Kostel svaté Maří Magdalény v Dolní Cerekvi.

Duchovní správa sídlí v Batelově. K farnosti patří obce Nová Ves, Rácov, Spělov a Švábov.

Farnosti Batelov a Dolní Cerekev

Slovo pana faráře

Milí návštěvníci webových stránek naší farnosti, prožíváme milostivý čas postní doby.

Půst – toto slovo máme často spojené s odříkáním.
Slovo půst prý pochází od slova pustit. Když něco v ruce držíme a nechceme to pustit, nemáme ruku volnou např. pro vykonání něčeho jiného – něčeho dobrého.
Díky postu poporostu.

„Jedno děvčátko si vždy do školky nosilo dva kapesníčky. Učitelka se jí jednou zeptala: Proč u sebe stále nosíš dva kapesníčky? Děvčátko odpovědělo: Jeden mám na smrkání a druhý, abych mohla setřít slzy tomu, kdo pláče.“

Nosíš i ty dva kapesníky?

P. Stanislav Váša

farář

Podpora

Podpora naší farnosti

Děkujeme všem kdo podporujete naši farnost, přispět můžete libovolnou platbou na naše účty, děkujeme.

QR platba Batelov

Batelov